Zdravie

Nabite sa energiou

Bývanie v zrubovom dome so sebou prináša mnoho pozitívnych asociácií. Pokojné, priestranné a príjemné prostredie, jednoducho sa cítite ako doma. Ľahká relaxácia a pocit energetického vplyvu masívneho dreva okolo zlepšuje rovnováhu tela a mysle. Príjmite tú energiu , ktorá vám pomôže cítiť sa lepšie, odbúrať stres a žiť zdravší život.

Zdravý stavebný materiál bezpochyby

Z hľadiska klasifikácie emisií stavebných materiálov všeobecne patrí drevo do najlepšej triedy (trieda M1 vo Fínsku). Drevené materiály ako zruby neuvoľňujú do vzduchu nebezpečné častice alebo chemické výpary. Je dokázané, že drevo je čistý, bezpečný a zdravý stavebný materiál v súlade s laboratórnymi testami - a pred tým bolo testované v reálnom živote po celé stáročia.

Jedinečná kvalita vzduchu

Kvalita vzduchu sa týka každého obyvateľa domu. Podľa výskumov Kontio zrubový dom má veľmi dobré vnútorné ovzdušie. Zrubová konštrukcia účinne vyrovnáva kolísanie tepla a vlhkosti vzduchu v miestnosti. Masívne drevo má prirodzenú schopnosť absorbovať vlhkosť, keď je vlhkosť vzduchu príliš vysoká. Keď vlhkosť vzduchu v určitom okamihu klesne pod optimálnu úroveň ,vlhkosť sa uvoľní späť do miestnosti pri zachovaní vysokej kvality ovzdušia.

Táto funkcia zabezpečuje, že ideálna relatívna vlhkosť vnútorného vzduchu je stále v optimálnom rozsahu (medzi 30-55%). Mimo optimálnu vlhkosť sa množstvo a pohyblivosť vírusov a baktérií, prachu vo vnútornom ovzduší značne zvýši, čo často vedie k zdravotným problémom, ako sú infekcie dýchacích ciest, astma, alergie, vyčerpanie a bolesť hlavy.

Dobrá kvalita vzduchu v izbe sa nedá udržať úplne bez vetrania. Aj keď zrub dýcha, je vetranie potrebné, ale jeho potreba je nižšia z dôvodu funkcie vyrovnávacej pamäte vlhkosti a tepla. Nižšia potreba vetrania šetrí peniaze a životné prostredie bez toho, aby bol znížený komfort bývania.

Dokonalá relaxácia - kedykoľvek budete chcieť

Saunovanie je životný štýl. Saunu nájdete v takmer každom fínskom dome. V dnešnom rýchlo sa rozvíjajúcom životnom tempe máte príležitosť na relaxáciu kedykoľvek budete chcieť, je to hodnota vyvážená zlatom. Fínska sauna je tradičný kúpeľ, uznaný ako zdroj relaxácie. Stimuluje krvný obeh, znižuje svalové a nervové napätie - a tiež slúži ako miesto pre meditáciu. Kontio pozná detailné informácie o priestranných saunách v kúpeľných komplexoch, rovnako ako intímne súkromné sauny. Kombinovaná sauna s oddychovým priestorom je príjemná možnosť zdieľať radosť s rodinou a priateľmi.