TECHNOLÓGIA

Kontio zrub je súčtom kvalitných dielov

Všetky Kontio štandardné konštrukcie a stavebné riešenia sú certifikované značkou CE a navrhnuté tak, aby boli 100% kompatibilné. Zrubový rám, steny, strecha, podlaha, stropná konštrukcia a iné podporné konštrukcie sa musia navzájom dokonale dopĺňať, aby praktický, ale pohodlný dom obstál v skúške času. Bezproblémová kompatibilita všetkých štruktúr vrátane tesnosti zrubového profilu znamená najtesnejší zrubový dom aký je na trhu k dispozícii.

Pevná konštrukcia s elastickými spojmi

Zrubový dom dobre znáša horizontálne i vertikálne zmeny a má pevnú štruktúru s elastickými spojmi. Pružná konštrukcia je bezpečná a vďaka svojej vysokej kapacite proti deformácii poskytuje extrémnu odolnosť, napr. v seizmických oblastiach.

 

Unikátne profily zrubov s dvojitým tesnením

Inovatívne Kontio zrubové domy sú zárukou kvalitného energeticky úsporného a príjemného tepla. Kontio používa prvotriedne kvalitné rezivo a vyvinulo unikátne profily zrubu, ktoré spolu s dvojitou tesniacou technikou zabezpečujú vzduchotesnosť vášho domu.

Opracovanie je základom

Vysoká jemnosť krokov pri opracovaní dreva zachováva jeho prirodzenú bunkovú štruktúru , výsledkom čoho je minimálne sadanie a praskanie. Priemyselne vyrábané a rozmerovo presné zruby tiež spĺňajú vysoké nároky dnešných stavebných a energetických predpisov.