Štruktúry

Hľadáte naozaj prírodné mestské bývanie?

Kontio poskytuje rôzne druhy rohových spojov a riešenia vnútorných stien. Napríklad, tradičný rohový spoj môže byť zmenený na mestský rohový spoj, ktorý dáva domu veľmi moderný vzhľad, takže je vhodný tiež pre územný plán mesta. Mestský rohový spoj sa líši od tradičného zrubového rohu predovšetkým montážou a vzhľadom, mestské rohové spoje nemajú vonkajšie presahy, ale krycie dosky, ktoré zakrývajú spoje.

Mestské rohové spoje dobre ladia s tenšími stenami vnútorných zrubových stien. Kontio technológia umožňuje použitie menších rozmerov zrubov vnútorných stien v spojení s väčšou, oveľa masívnejšou vonkajšou zrubovou stenou. Tenšie zrubové steny zväčšia priestor vo vnútri a prinesú výhodu v nákladoch na materiál a šetria prepravné náklady. V porovnaní s hrázdenými a stĺpikovými konštrukciami stien sú pravé zrubové steny vizuálne príťažlivejšie a rovnocenné so štýlom fasády. Zrubové štruktúry umožňujú tiež jednoduchšie a rýchlejšie montážne práce, nehovoriac o lepšej kvalite vzduchu v miestnosti vďaka priedušnosti zrubu.

Tenšie vnútorné zrubové steny sú pripojené na vonkajšie steny rybinovými spojmi, ktoré spevňujú a vystužujú zrubové steny. Rybinové spoje nezanechávajú žiadne viditeľné výčnelky na vonkajších stenách, čím poskytujú stavebnú architektonickú čistotu vhodnú pre mestské prostredie.

Cítite sa viac doma v idylickom tradičnom prostredí?

Klasický štýl drevených domov je tvorený tradičnými riešeniami. Typ zrubu môže byť hranatý alebo guľatý , laminátový alebo masívny. Najviac obvyklý typ zrubu v idylickom vidieckom prostredí by bola guľatina. Štruktúry spojov v rohoch vytvárajú voľne viditeľné výčnelky, ktoré vedú k fascinujúcim detailom na fasáde, k detailom, ktoré vytvárajú individualitu.

Jednou z možností ako získať klasický pocit a vzhľad vášho domova, je priniesť viacrozmernosť použitím šikmých rohových spojov. Šikmé rohové spoje sú ideálne napríklad pri budovaní jedálenského priestoru pre vašu kuchyňu s arkierovými stenami a oknom. Kontio ponúka šikmé rohy 30 ° a 45 ° uhlov ako s tradičným rohovým spojom tak aj s rybinovým spojom.

Nízkoenergetické stavby

Znalosti KONTIO o možnostiach modernej zrubovej  konštrukcie umožňujú maximalizovať pohodlie a energetickú účinnosť prírodného dreva v každom Kontio zrubovom dome. Kontio štruktúry so všetkými detailami boli starostlivo navrhnuté tak, aby spĺňali vysoké nároky na stavebné predpisy dnešných bytových domov.

Nízka spotreba energie budovy je súčtom niekoľkých faktorov. So správnymi štrukturálnymi riešeniami ako typy zrubov, rohové riešenie, technológia tesnenia, vetranie a rekuperácia tepla rovnako ako ďalšia izolácia, môžu byť požiadavky nízkoenergetického domu splnené.

Tepelne izolačné vlastnosti, ako U-hodnota steny, môže byť zlepšená pomocou ďalšej izolačnej štruktúry.  Izolácia môže byť inštalovaná na oboch stranách zrubovej steny.

Dodatočná izolácia otvára mnoho nových architektonických možností. Zrubové steny môžu byť potiahnuté alternatívnymi povrchovými materiálmi, za účelom pokrytia izolácie a vytvorenia univerzálneho interiéru a fasády. Vnútorný povrch môže tvoriť napríklad obkladová doska, tapety, lakované alebo stenové tabule. Zvonku sa môžu steny pokryť napr.  obkladom, doskami, tehlovým  obložením alebo štukou.