Prečo zrub

Zdravé a príjemné bývanie pre vašu pohodu

Kontio zrubový dom je komfortné a inšpiratívne prostredie na život. Vzduchotesná, ale dýchajúca štruktúra poskytuje jedinečne dobrý vnútorný vzduch, ktorý vám pomôže cítiť sa lepšie. Nadčasová elegancia a príjemná atmosféra generované polárnou borovicou majú priaznivý vplyv na myseľ a pomôžu vám uvoľniť sa a žiť zdravý život.

Najvhodnejšie do rôznych podmienok

Zrubové štruktúry sú silné a stabilné , preto si našli svoje miesto vo všetkých klimatických podmienkach po celom svete. Kontio zrubové domy sú navrhnuté na základe špecifických potrieb zákazníkov. Starostlivo konštruované a dobre postavené budú stáť bez poškodenia aj po masívnom zemetrasení, tajfúnoch či záťaži snehom. Preto výberom Kontio zrubového domu budete na bezpečnej strane za každých podmienok. Pomaly rastúca polárna borovica zo severného Fínska je najlepšou, najbezpečnejšou a najspoľahlivejšou voľbou pre stavebný materiál. Dobre udržiavaný zrubový dom vydrží po celé generácie.

Pôda staveniska je niečo, čo sa nedá vybrať. Ak sú  na mäkkej pôde plánované ťažké stavby, môžu byť vyžadované väčšie základy alebo dokonca pilóty. V takýchto prípadoch vám pomôže ľahkosť drevených konštrukcií ušetriť peniaze aj materiály.

Zrubový dom – dobrá voľba v každom prípade

Bolo preukázané, že zrubová štruktúra je veľmi bezpečný materiál pre stavbu domu. Klasifikácia požiarnej odolnosti systému pre konštrukcie je založená na skúšobných metódach a pravidlách v súlade s európskymi normami.

Dobrá odolnosť proti ohňu vychádza z povahy drevnej hmoty: spálený povrch dreva účinne zabraňuje šíreniu požiaru. Uhoľ vytvára izolačnú vrstvu na povrchu dreva a zachováva drevo vo vnútri nepoškodené. Hustejšie drevo menej vedie teplo a tým pomalší je proces zuhoľnatenia. Preto v prípade požiaru udržuje masívna drevená konštrukcia svoju podpornú kapacitu dlhú dobu. Podľa hrúbky a typu profilu je odolnosť KONTIO zrubov od 30 do 90 minút.