KONTIO

Najväčšia svetová  továreň na zrubové stavby v ideálnej polohe

Všetky Kontio zrubové domy sú vyrábané vo Fínsku v továrni Pudasjärvi, v blízkosti polárneho kruhu a obnoviteľných zdrojov surovín. Výroba domov v lone borovicových lesov Arktídy je ideálna, pretože sa predišlo zbytočným prepravám a vplyvom na životné prostredie. Továreň sama o sebe je v skutočnosti najväčšou svetovou jednotkou a  vyrobí každoročne okolo 2300 zrubových stavieb do celého sveta.

 

Kontio je spoľahlivý partner

Kontio výrazne zvýšilo svoju prítomnosť na trhu predovšetkým ako výrobca vysoko kvalitných zrubových stavieb. Trvalo vysoká kvalita, ohromujúca architektúra, celoživotné a sústredené úsilie o rozvoj, rovnako ako hĺbkové znalosti zrubových budov poskytujú pevný základ pre rast  značky Kontio. Osvedčenie  Achiever  vydané Balance Consulting v roku 2013 odráža finančnú silu a dôveryhodnosť spoločnosti.

Kontiotuote Oy je súčasťou PRT-Forest Group

Hlavnými odbormi činnosti skupiny sú stavebné rezivo a priemysel stavebných hmôt, rovnako ako prefabrikované bývanie. Skupina sa skladá z Kontiotuote Oy, Pyhännän Rakennustuote Oy, PRT-Wood Oy, Mellan Oy, Lappli-Talot Oy a Joker-Talot Oy.

Kontiotuote Oy v číslach v roku 2012

Čistý obrat:
EUR 53.600.000
 

 

 

Zmena v čistom obrate:
(-) 9%
Podiel čistého obratu:
15%
ROI:
9%
Podiel obratu Čistý:
36%
Prevádzkový zisk:
2,2 milióna eur
Pomer vlastného imania:
80%
Export:
EUR 8,3 mil
Investície:
0,7 milióna EUR
Pracovníci v priemere:
252